Закон про мову і бізнес — Адвокатське Бюро Куксюка

Закон про мову і бізнес

26.08.2019

Закон про мову і бізнес

Закон про мову прийнятий в Україні відносно недавно і, якщо громадянам він в основному нагадує про статус української як державної, то для компаній і організацій в ньому багато нового і цікавого.

Почнемо з Інтернет ресурсів: тепер компанії повинні мати сайти українською мовою і вести свої сторінки в соціальних мережах також державною мовою. Ніхто не забороняє мати і іншомовні версії сайтів, і переклади постів, але українська мова обов’язкова.

Обов’язкове також обслуговування українською мовою, опис товарів і послуг, правда на вимогу клієнта продавець або оператор колл-центру може перейти на будь-яку інший прийнятний мову.

Друковані ЗМІ тепер зобов’язані видаватися на двох мовах або ж на одній – виключно українською. А ось частка українського мовлення на телеканалах зросла з 75% до 90%.

Пропорція 50/50 працює тепер і для книжкового ринку: половина всіх надрукованих в країні книг повинна бути державною мовою, і половина всіх книг в магазинах також повинна бути українською.

З поганих новин – цим законом встановлені штрафи (для компаній від 5,1 до 6,8 тис. гривень; для власників сайтів – 3,4 – 5,1 тис. гривень, для друкованих видань від 6,8 до 8,5 тис гривень.) Хороша новина, полягає в тому, що закон встановлює терміни для переходу компаній на українську мову.

Адвокат Куксюк Андрій Леонтійович

Я є практикуючим адвокатом із 2011 року. За цей час придбав багатий досвід роботи, в сфері цивільних, господарських спорів, кримінальних справах, справах про адміністративні правопорушення. У 2018 році було засноване Адвокатське бюро “КУКСЮКА”, що спричинило розширення напрямків діяльності та розширення території надання послуг.

Поставити запитання юристу

Рекомендаційний лист від Товариства з обмеженою відповідальністю «АВД ЮА»

Рекомендаційний лист від Товариства з обмеженою відповідальністю «АТП-1054»

Рекомендаційний лист від Товариства з обмеженою відповідальністю «ОРЕС-АГРО»

Рекомендаційний лист від Товариства з обмеженою відповідальністю «СМАРТ СПЕЙС»

Рекомендаційний лист від Товариства з обмеженою відповідальністю «ПАУЕР-ЕКСПЕРТ»

Рекомендаційний лист від Товариства з обмеженою відповідальністю «ФІРМА ВАРІАЦІЯ»