Юридичний статус медіатора в Україні — Адвокатське Бюро Куксюка

Юридичний статус медіатора в Україні

06.09.2019

Юридичний статус медіатора в Україні

У попередній статті ми розглядали тему медіації та ролі медіатора у врегулюванні суперечок. Але технологія, яка використовувалася в США ще в 1970-х роках і довела свою ефективність, для України ще нова і треба розібратися в юридичному статусі медіації та медіаторів.

В Україні немає чіткого консолідованого правового документа, який би визначав статус і повноваження медіаторів. Тому спостерігається досить дивна ситуація, коли де-факто медіація є в нашій країні, а де-юре її статус завис в повітрі.

Однак один з Указів Президента України (№276/2015) говорить про те, що держава зацікавлена в тому, щоб суперечки вирішувалися альтернативними – тобто позасудовими, але правовими методами. Медіація, безумовно, є флагманом в списку таких альтернативних методів.

Вказівку на те, що медіація офіційно є однією з юридичних послуг можна знайти в Законі України «Про безоплатну правову допомогу», а професія медіатор увійшла в офіційний Класифікатор професій. Але до цієї професії немає чітко окреслених вимог і немає чітко визначеної області відповідальності медіатора. На даний момент проект Закону України «Про медіацію» знаходиться на розгляді, і тільки після його прийняття можна буде говорити про медіацію, як про працюючий механізм в Україні.

Адвокат Куксюк Андрій Леонтійович

Я є практикуючим адвокатом із 2011 року. За цей час придбав багатий досвід роботи, в сфері цивільних, господарських спорів, кримінальних справах, справах про адміністративні правопорушення. У 2018 році було засноване Адвокатське бюро “КУКСЮКА”, що спричинило розширення напрямків діяльності та розширення території надання послуг.

Поставити запитання юристу

Рекомендаційний лист від Товариства з обмеженою відповідальністю «АВД ЮА»

Рекомендаційний лист від Товариства з обмеженою відповідальністю «АТП-1054»

Рекомендаційний лист від Товариства з обмеженою відповідальністю «ОРЕС-АГРО»

Рекомендаційний лист від Товариства з обмеженою відповідальністю «СМАРТ СПЕЙС»

Рекомендаційний лист від Товариства з обмеженою відповідальністю «ПАУЕР-ЕКСПЕРТ»

Рекомендаційний лист від Товариства з обмеженою відповідальністю «ФІРМА ВАРІАЦІЯ»