Соціальні мережі, як причина звільнення — Адвокатське Бюро Куксюка

Соціальні мережі, як причина звільнення

30.08.2019

Соціальні мережі, як причина звільнення

Коли створювався Кодекс Законів про працю в Україні, мова про те, щоб окремо врегулювати питання використання соціальних мереж працівниками у робочий час, було неактуальним. Але за останні кілька років соціальні мережі стрімко набрали вагу і стали визначати багато галузей нашого життя. Згідно з різними дослідженнями українці проводять в соціальних мережах більше двох годин в день, в тому числі і в робочий час. Але законом не закріплена норма, яка дозволила б звільнити працівника за відволікання на стрічку новин.

У той же час, роботодавці підраховують збитки і готові боротися за оплачений час. Подібна проблема існує і з палінням, підрахунки часу, який курець витрачає на роботі на свою шкідливу звичку, невтішні. Але багато підприємств встановили заборону на куріння або ж виділили чіткі часові обмеження. Ці правила є внутрішніми для кожного підприємства і про них треба інформувати працівника ще на етапі співбесіди на роботу.

Вчинити так само і з соціальними мережами, тобто встановити заборону і проінформувати про це майбутнього працівника ще на етапі співбесіди, можна. Однак, контроль виконання цієї норми безпосередньо пов’язаний з перевіркою персональних даних, інакше, як роботодавець може бути впевнений в тому, що працівник не заходив на свою сторінку? Дозвіл на перевірку персональних даних обов’язково треба брати у працівника, сповіщати його про те, що це буде відбуватися і просити підписати відповідні документи. В іншому випадку, роботодавець ризикує не тільки неправомірно звільнити людину, а й отримати позов за втручання в особисте життя.

Адвокат Куксюк Андрій Леонтійович

Я є практикуючим адвокатом із 2011 року. За цей час придбав багатий досвід роботи, в сфері цивільних, господарських спорів, кримінальних справах, справах про адміністративні правопорушення. У 2018 році було засноване Адвокатське бюро “КУКСЮКА”, що спричинило розширення напрямків діяльності та розширення території надання послуг.

Поставити запитання юристу

Рекомендаційний лист від Товариства з обмеженою відповідальністю «АВД ЮА»

Рекомендаційний лист від Товариства з обмеженою відповідальністю «АТП-1054»

Рекомендаційний лист від Товариства з обмеженою відповідальністю «ОРЕС-АГРО»

Рекомендаційний лист від Товариства з обмеженою відповідальністю «СМАРТ СПЕЙС»

Рекомендаційний лист від Товариства з обмеженою відповідальністю «ПАУЕР-ЕКСПЕРТ»

Рекомендаційний лист від Товариства з обмеженою відповідальністю «ФІРМА ВАРІАЦІЯ»