Різниця між ОСАГО та КАСКО — Адвокатське Бюро Куксюка

Різниця між ОСАГО та КАСКО

05.06.2019

Різниця між ОСАГО та КАСКО

Сьогодні є 2 основні види страхових договорів для власників автомобілів – Автоцивілка та Каско.

Більшість водіїв впевнені в тому, що обидва поліса страхують автомобіль, не знаючи про те, що це два абсолютно різних види страхування і порівнювати їх не можна. Каско страхує Вашу власність (Ваш транспортний засіб), а Осаго страхує відповідальність, яку Ви несете перед іншими учасниками дорожнього руху.

Що зможуть покрити поліси КАСКО та ОСАЦВ
У разі виникнення дорожньо-транспортної пригоди (ДТП) – заподіяння шкоди автомобілю і здоров’ю, виникає питання – хто саме повинен відшкодувати витрати з лікування потерпілих та ремонту транспортного засобу? Для цього державою був створений спеціальний інструмент – страховий поліс ОСАЦВ, що захищає інтереси потерпілої сторони.

Поліс ОСАЦВ покриває:
• Пошкодження, завдані автомобілю;
• Здоров’я і життя водія і пасажирів транспортного засобу;
• Здоров’я і життя пішоходів.
Автоцивілка не страхує власника автомобіля від його викрадення або збитку, який завдали інші особи. На сьогоднішній день в Україні Осаго є обов’язковим полісом страхування автоцивільної відповідальності. Без наявності цього страхового поліса керування транспортним засобом є порушенням Правил дорожнього руху ..

Поліс КАСКО покриває:
• Збиток, заподіяний Вашому транспортному засобу.
Здоров’я і життя водія і пасажирів поліс не покриває. Каско страхує транспортний засіб за такими ризиками як збиток, псування автомобіля і його викрадення. Крім того, якщо у Вашому полісі Каско не вказано додаткове обладнання (камера заднього виду, патронники, стереосистема та інше), то, при настанні страхового випадку, компенсацію за це обладнання Ви не отримаєте. На відміну від ОСАЦВ, Каско – добровільний вид страхування.
Для цих двох полісів чітке регулювання в законодавстві України не передбачено, і, з огляду на те, наскільки велика різниця між Осаго і Каско, власник транспортного засобу може одночасно застрахувати і автомобіль, і свою громадянську відповідальність. Розмір і порядок відшкодування збитків розраховується відповідно до умов укладеного договору. Найчастіше, компенсація повністю покриває всі витрати і навіть вартість автомобіля в разі його викрадення.
Ще однією істотною відмінністю між Каско і Осаго є вартість полісів – страховка КАСКО обійдеться Вам в рази дорожче вартості ОСАЦВ.

 

Адвокат Куксюк Андрій Леонтійович

Я є практикуючим адвокатом із 2011 року. За цей час придбав багатий досвід роботи, в сфері цивільних, господарських спорів, кримінальних справах, справах про адміністративні правопорушення. У 2018 році було засноване Адвокатське бюро “КУКСЮКА”, що спричинило розширення напрямків діяльності та розширення території надання послуг.

Поставити запитання юристу

Рекомендаційний лист від Товариства з обмеженою відповідальністю «АВД ЮА»

Рекомендаційний лист від Товариства з обмеженою відповідальністю «АТП-1054»

Рекомендаційний лист від Товариства з обмеженою відповідальністю «ОРЕС-АГРО»

Рекомендаційний лист від Товариства з обмеженою відповідальністю «СМАРТ СПЕЙС»

Рекомендаційний лист від Товариства з обмеженою відповідальністю «ПАУЕР-ЕКСПЕРТ»

Рекомендаційний лист від Товариства з обмеженою відповідальністю «ФІРМА ВАРІАЦІЯ»