Поради адвоката при настанні срахового випадку — Адвокатське Бюро Куксюка

Поради адвоката при настанні срахового випадку

05.06.2019

Поради адвоката при настанні срахового випадку

На цій сторінці представлені деякі мої рекомендації, дотримання яких допоможе Вам при настанні страхових випадків не робити помилок у спілкуванні зі страховими компаніями, які ускладнять або зроблять неможливим отримання страховки.

Отож,

  1. Завжди залишайте у себе копії тих документів, які ви здаєте в страхову компанію. Якщо Ви їх не залишите, то згодом у разі невдоволення ( мало виплатили, відмовили у виплаті або ж якщо не відмовляють, але й не виплачують ) для підготовки позову до суду потрібно додатковий час і сили на збір таких документів. Насамперед, це стосується документів ДАІ і звітів про оцінку. При цьому деякі страхові неможливо змусити видати копії раніше виданих ними документів. Тому, поки вони в Ваших руках, не полінуйтеся – зніміть з них копії.
  2. Завжди при здачі документів в страхову компанію вимагайте реєстр ( опис ) зданих документів з відміткою який документ коли наданий. Це допоможе в майбутньому при виникненні претензій до страхових довести, що Ви все зробили правильно і у страхової компанії не було підстав порушувати закон. Іноді доходить навіть до того, що при відповіді на претензії, страхові вказують, що здані не всі необхідні документи, хоча громадяни їх здавали. Однак довести факт передачі громадяни не можуть, так як у них немає документального підтвердження цього. Крім того, тільки на підставі реєстру зданих документів можливо встановити конкретну дату, з якої нараховується неустойка в разі порушення термінів виплати страховки.
  3. Ніколи не слухайте співробітників страхових компаній, які відмовлятимуть Вас писати заяву про виплату у зв’язку з тим, що Ваш випадок нібито не є страховим. Деякі мої клієнти розповідали, що їм у відділі врегулювання збитків однієї страхової компанії не рекомендували писати заяву на виплату по КАСКО за сколи на склі для того, щоб розмір страховки на наступний рік не збільшувався, запевняючи при цьому, що зараз за скло взагалі не платять. І люди повірили, незважаючи на те, що згідно правил страхування випадок однозначно є страховим. При цьому людей ввели в оману двічі. Другий раз з приводу розміру страхової премії на наступний рік, який не змінюється, якщо не було виплати. Насправді ж факт подачі заяви на виплату значення не має, а має значення тільки факт виплати.
  4. Не ремонтуйте автомобіль до проведення незалежної оцінки. Оцінка за направленням страхової компанії не завжди об’єктивна. Якщо розмір виплати Вас не влаштує, то необхідно буде самим організовувати незалежну оцінку. Звичайно, її можна зробити і за документами первинної оцінки, проведеної або організованою страхової. Але в цьому випадку можуть виникнути певні труднощі. По-перше, це отримання в страховій акта огляду (цей документ складеться в основу звіту про оцінку ). За договорами КАСКО це практично нереально. По-друге, в акті огляду можуть бути не вказані будь-які пошкодження Вашого автомобіля або ж зроблений некоректний висновок про необхідні ремонтних впливах. У цьому випадку довести зворотне по вже відремонтованому автомобілю практично неможливо. Якщо Ви все ж не маєте наміру чекати виплати та хочете скоріше відремонтувати свій автомобіль, то зробіть хоча б огляд автомобіля в тій оціночній компанії, що заслуговує довіри і з повідомленням страхової. Огляд і складання акта огляду коштує недорого. Однак на підставі цього акта огляду Ви в будь-який час зможете замовити звіт в разі невдоволення виплатою.
  5. Ніколи не їдьте з місця ДТП, якщо Ви хоча б не врегулювали з іншими учасниками ДТП матеріальні питання. Закон передбачає відповідальність за залишення місця ДТП у вигляді позбавлення прав або адміністративного арешту. І те, і інше дуже серйозно. Нерідкі випадки, коли водії навіть не помічають, що вони когось зачіпають, а потім у суді їм практично нереально уникнути відповідальності. Крім того, для співробітників міліції той, хто втік з місця ДТП, завжди є винуватцем аварії. А що стосується страхування по обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів (ОСАГО), залишення водієм місця ДТП є підставою для стягнення з нього виплаченої страховки в порядку регресу.
  6. Відразу після ДТП зафіксуйте на фото і відео всі обставини події. Це насамперед стосується розташування автомобілів та їх пошкоджень. Запишіть дані очевидців події і настоюйте, щоб співробітники міліції в оформлюваних ними документах внесли дані про свідків ДТП. Все це згодом може стати в нагоді як при виникненні спорів з винуватості в ДТП, так і при оскарженні відмов страхових компаній провести виплату страховки.
  7. Термін позовної давності по відповідно до ст. 268 Цивільного кодексу України не поширюється на вимогу страхувальника (застрахованої особи) до страховика про здійснення страхової виплати (страхового відшкодування).

Адвокат Куксюк Андрій Леонтійович

Я є практикуючим адвокатом із 2011 року. За цей час придбав багатий досвід роботи, в сфері цивільних, господарських спорів, кримінальних справах, справах про адміністративні правопорушення. У 2018 році було засноване Адвокатське бюро “КУКСЮКА”, що спричинило розширення напрямків діяльності та розширення території надання послуг.

Поставити запитання юристу

Рекомендаційний лист від Товариства з обмеженою відповідальністю «АВД ЮА»

Рекомендаційний лист від Товариства з обмеженою відповідальністю «АТП-1054»

Рекомендаційний лист від Товариства з обмеженою відповідальністю «ОРЕС-АГРО»

Рекомендаційний лист від Товариства з обмеженою відповідальністю «СМАРТ СПЕЙС»

Рекомендаційний лист від Товариства з обмеженою відповідальністю «ПАУЕР-ЕКСПЕРТ»

Рекомендаційний лист від Товариства з обмеженою відповідальністю «ФІРМА ВАРІАЦІЯ»