26.08.2019
Закон про мову і бізнес
Закон про мову прийнятий в Україні відносно недавно і, якщо громадянам він в основному нагадує про статус української як державної, то для компаній і організацій в ньому багато нового і цікавого.
Почнемо з Інтернет ресурсів: тепер компанії повинні мати сайти українською мовою і вести свої сторінки в соціальних мережах також державною мовою. Ніхто не забороняє мати і іншомовні версії сайтів, і переклади постів, але українська мова обов’язкова.
Обов’язкове також обслуговування українською мовою, опис товарів і послуг, правда на вимогу клієнта продавець або оператор колл-центру може перейти на будь-яку інший прийнятний мову.
Друковані ЗМІ тепер зобов’язані видаватися на двох мовах або ж на одній – виключно українською. А ось частка українського мовлення на телеканалах зросла з 75% до 90%.
Пропорція 50/50 працює тепер і для книжкового ринку: половина всіх надрукованих в країні книг повинна бути державною мовою, і половина всіх книг в магазинах також повинна бути українською.
З поганих новин – цим законом встановлені штрафи (для компаній від 5,1 до 6,8 тис. гривень; для власників сайтів – 3,4 – 5,1 тис. гривень, для друкованих видань від 6,8 до 8,5 тис гривень.) Хороша новина, полягає в тому, що закон встановлює терміни для переходу компаній на українську мову.