Як звільнитися, якщо роботодавець не відпускає?

09.08.2019

Як звільнитися, якщо роботодавець не відпускає?

У юридичній практиці часто зустрічаються випадки незаконного звільнення людини з посади або ж неправомірного звільнення за скороченням штатів. Але є і зворотні випадки, коли людина прийняла рішення звільнитися з посади, а її просто не відпускають.

Сценарій утримання людини виглядає дуже просто: її вмовляють, обіцяють підняти заробітну плату, потім погрожують, а на довершення всього – рвуть численні заяви про звільнення. Ігнорування з боку компанії або організації може тривати досить довго. Найгірше, якщо людина вже знайшов нове місце роботи і ризикує його втратити через те, що нові роботодавці не стануть чекати.

При цьому негласний закон ринку праці свідчить: що новому роботодавцеві не можна скаржитися на старого, і причину затримки зі вступом на нову посаду стає не можливо пояснити.

Наша порада в подібній ситуації складається з двох пунктів – перший чисто правовой. Якщо вас не звільняють всупереч вашому бажанню, то ви відправляєтеся на пошту. На юридичну адресу компанії ви відправляєте лист з повідомленням і описом, в лист вкладаєте свою заяву про звільнення. Як тільки пошта доставить листа, секретар зобов’язаний буде зафіксувати його у вхідних і з цього моменту почнеться відлік двох тижнів до вашого звільнення.

Другий пункт, що стосується психологічної складової, полягає в тому, що деякі секретарі можуть в порушення закону «не помітити» вашого листа. На цей випадок у вас є повідомлення від пошти, що кореспонденція доставлена, квитанція про оплату відправки листа і наш номер телефону. Іноді одна і так ж інформація має різну вагу: якщо ваші інтереси буде захищати юрист, то процес звільнення стане легшим і швидшим.

 

Куксюк Андрій Леонтійович

Я являюсь вузькопрофільним фахівцем, а саме працюю в області банківського та фінансового права з 2008 року. За цей час придбав багатий досвід в провідних страхових компаніях України. Додатковим підтвердженням моїх слів є понад 500 успішних судових процесів і мільйони гривень, стягнені з фінансових установ на користь моїх клієнтів.

Поставити запитання юристу

Рекомендаційний лист від Товариства з обмеженою відповідальністю «АВД ЮА»

Рекомендаційний лист від Товариства з обмеженою відповідальністю «АТП-1054»

Рекомендаційний лист від Товариства з обмеженою відповідальністю «ОРЕС-АГРО»

Рекомендаційний лист від Товариства з обмеженою відповідальністю «СМАРТ СПЕЙС»

Рекомендаційний лист від Товариства з обмеженою відповідальністю «ПАУЕР-ЕКСПЕРТ»

Рекомендаційний лист від Товариства з обмеженою відповідальністю «ФІРМА ВАРІАЦІЯ»